Ogłoszenie
Nieaktualne

Koncert kolęd i pastorałek

Będziemy wdzięczni za publikację informacji o zbliżającym się koncercie bożonarodzeniowym lub ekspozycję załączonego plakatu.

Zapraszamy serdecznie 16 grudnia, w niedzielę, na koncert kolęd i pastorałek zachęcając tym samym do wspólnego śpiewania znanych, bożonarodzeniowych melodii i podtrzymywania bogatej, tak ukochanej przez nas wszystkich, tradycji kolędowania.

Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w auli widowiskowo-dydaktycznej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB, przy ul. Świerkowej 20. Na początku zaśpiewają najmłodsi artyści z Plastusiowego Chórku działającego w Przedszkolu Samorządowym nr 53 w Białymstoku pod opieką Doroty Pękackiej oraz Joanny Kopeć. Kolejnym punktem programu będzie przedstawienie nawiązujące do zapomnianych już form teatru jasełkowo-szopkowego. Aktorzy Studenckiego Koła Teatralnego „StuKoT” z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB pod opieką mgr Marioli Wojtkiewicz wcielą się w role Marii, Józefa, Heroda, Kolędników, Chóru Aniołów, Diabła, Turonia i Śmierci i zaprezentują widowni zbiór rodzimych tekstów, śpiewów i powiedzonek, czyli „Pastorałkę według Leona Schillera”. Na zakończenie wystąpi Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku pod dyr. prof. Edwarda Kulikowskiego i wykona, jak zwykle z pomocą publiczności, najbliższe naszym sercom polskie kolędy i pastorałki.

Zachęcamy serdecznie wszystkich pracowników i studentów wraz z całymi rodzinami do spotkania z młodymi, pełnymi pasji ludźmi kultywującymi tradycję i do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu wprowadzającym w bożonarodzeniowy nastrój. Wstęp wolny.

Ogłoszenie zamieszczone: 2018-12-10 17:39, ważne od: 2018-12-10 do: 2018-12-16.
Więcej ogłoszeń...