Jeśli chodzi o długość wiersza, to regułą jest, że:

Przeciętnie wiersz nie powinien zawierać więcej niż 66 znaków. Dlatego w L^{A}TEX-u standardowe strony mają szerokie marginesy.

Z tego powodu w gazetach stosuje się druk wieloszpaltowy.

Jeśli chodzi o długość wiersza, to regułą jest, że:

Przeciętnie wiersz nie powinien zawierać więcej niż 66 znaków. Dlatego w L^{A}TEX-u standardowe strony mają szerokie marginesy.

Ta zasada sprzyja komfortowi czytania. Powoduje, że oczy mniej się męczą. Powinnna być zatem stosowana we wszystkich edytorach tekstu.

Z tego powodu w gazetach stosuje się druk wieloszpaltowy.

Oda do nocnika

O Ty, który stoisz pod łóżkiem. O Ty, z zielonym uszkiem. O Ty, który w nocnej godzinie przynosisz ulgę

całej rodzinie. I choćby biły w Ciebie pioruny i strzały, Ty zawsze będziesz dumny i cały!