Wydarzenie

Piknik Nauki Eksploracje

2021-10-09, Rzeszów

Program Pikniku ukierunkowany był na pokazanie różnorodności i wzajemnych powiązań pomiędzy trzema makro-obszarami wiedzy, opisanymi za pomocą haseł My ludzie, Świat wokół Nas oraz Nasza Cywilizacja.

Wydział Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku we współpracy z ELTE University w Budapeszcie wziął udział w tym Pikniku. Zaproponowaliśmy następujące aktywności:

  1. Geometria na różnych powierzchniach - ile jest geometrii na globusie, ile jest geometrii na pomarańczy? - Aktywność o charakterze zajęć warsztatowych, wpisująca się w obszar Świat wokół nas;
  2. Spacer ścieżkami historii geometrii - Aktywność o charakterze wykładowo-dyskusyjnym, wpisująca się w obszar Nasza cywilizacja;
  3. Eksperymentujemy i odkrywamy matematykę - na podstawie doświadczeń z z działania matematycznych Klubów Młodego Odkrywcy na Wydziale Matematyki UwB - Aktywność o charakterze zajęć warsztatowych, wpisująca się w obszar My ludzie, ponieważ rozwija ludzkie myślenie i kreatywność w rozwiązywaniu problemów.

Zainteresowanie naszym stoiskiem było ogromne, każdy z odwiedzających - niezależnie od wieku - znajdował tam coś dla siebie.

Z Wydziału Matematyki UwB udział w Pikniku wzięły: dr Anna Rybak i studentki Dominika Nicewicz i Anna Ryszawa, z ELTE University w Budapeszcie przybył do nas Pan István Lénárt.

Wydarzenie zamieszczone: 2021-10-12 09:21
Więcej wydarzeń...