Wydarzenie

Konferencja Metod Geometrycznych w Fizyce

2022-06-19

W dniach 19-25 czerwca 2022 r. odbędzie się w Białymstoku XXXIX Konferencja Metod Geometrycznych w Fizyce (Workshop on Geometric Methods in Physics). Weźmie w niej udział ponad 70 naukowców z całego świata. Głównymi organizatorami tegorocznej konferencji są pracownicy Katedry Fizyki Matematycznej Wydziału Matematyki UwB.

Tematyka tego naukowego spotkania koncentruje się wokół zagadnień z pogranicza matematyki i fizyki, takich jak: nieskończenie wymiarowe grupy i algebry Liego, układy całkowalne, nieprzemienna geometria, geometria symplektyczna i Poissonowska, kwantyzacja, grupoidy i algebroidy Liego, teoria reprezentacji.

W tym roku swój udział zapowiedziało ponad 70 naukowców z całego świata. Uczestnicy konferencji w czasie tygodniowych obrad będą mieli okazję wysłuchać ponad pięćdziesięciu wykładów. Również młodzi pracownicy naukowi będą mieć możliwość prezentacji wyników swoich prac.

Więcej informacji na stronie konferencji: https://wgmp.uwb.edu.pl/ oraz na stronie: https://uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/naukowcy-z-calego-swiata-wezma-udzial-w-miedzynarodowej-konferencji-metod-geometrycznych-w-fizyce/07582fb8

Szczegóły na stronie: https://wgmp.uwb.edu.pl/
Wydarzenie zamieszczone: 2022-06-08 14:59
Więcej wydarzeń...