Witamy !

Rozkład zajęć

Aktualizacja: 2020-10-12

Rozkład może ulec zmianie

Rozkład zajęć w systemie USOS

Sekretariat

Godziny pracy
poniedziałek - czwartek: 8:00 - 15:30  |  piątek: 8:00 - 14:00
Przyjmowanie interesantów
poniedziałek, wtorek, środa: 9:00 - 15:30  |  piątek: 9:00 - 14:00
Pokój
2009
Telefon
85 738 8284
Fax
85 738 8313
Adres e-mail
office@math.uwb.edu.pl

Zdalne prowadzenie zajęć

Od dnia 19 października 2020 r. wszystkie zajęcia realizowane na Wydziale Matematyki będą się odbywać w formie zdalnej do odwołania.

Więcej...

Konkurs na stanowisko profesora uczelni

Dziekan Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku za zgodą JM Rektora i Rady Wydziału
ogłasza konkurs na stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w dyscyplinie matematyka. 

Więcej... Więcej ogłoszeń...

Nasz pracownik został członkiem Komitetu Matematycznego PAN

2020-10-15

Dr hab. Bartosz Kwaśniewski został powołany w skład Komitetu Matematyki Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023. Komitet powstał w 1960 r. i zajmuje się prowadzeniem szeroko zakrojonej działalności opiniodawczej i popularyzatorskiej w zakresie nauk matematycznych, a także świadczeniem różnych usług na rzecz środowiska matematycznego.

Więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko adiunkta

2020-10-01

Został rozstrzygnięty konkurs na stanowisko adiunkta. Konkurs wygrał dr Andrew McKee.

Więcej... Więcej wydarzeń...

Seminaria w jednostkach

Ostatnio wydane publikacje

  1. Anna Rybak
    Discovering mathematical knowledge by students as the way to successful learning of mathematics
    Komplexer Mathematikunterricht Die Ideen von Tamás Varga in aktueller Sicht, Nov 6-8, Hungarian Academy of Sciences (conf. org.) ( , Gabriella Ambrus, Ödön Vancsó, Johann Sjuts, Éva Vásárhelyi Ed(s).), Mathematiklehren und - lernen in Ungarn vol. 2, (publ. by) WTM-Verlag, Münster, Deutschland, 2020, pp. 317-332, (Afiliacja: Centre for Creative Learning of Mathematics, University of Bialystok).
  2. K. Zajkowski
    On norms in some class of exponential type Orlicz spaces of random variables
    Positivity 24 (2020), no. 5, 1231-1240, (Published online: 23.12.2019).
    DOI10.1007/s11117-019-00729-6
  3. M. Myronova, J. Patera, M. Szajewska
    Nested polyhedra and indices of orbits of Coxeter groups of non-crystallographic type
    Symmetry 12 (2020), no. 10, 1-18, (Published: 20 October 2020, article number 1737).
    DOI10.3390/sym12101737
  4. B. Kwaśniewski, R. Meyer
    Noncommutative Cartan C*-subalgebras
    Trans. Amer. Math. Soc. 373 (2020), no. 12, 8697-8724, (Published Online: September 29, 2020 ).
    DOI10.1090/tran/8174
  5. A. Odzijewicz
    Perturbed (2n-1)-dimensional Kepler problem and the nilpotent adjoint orbits of U(n,n)
    SIGMA Symmetry Integrability Geom. Methods Appl. 16 (2020), 1-23, ((article number 087). Published online September 22, 2020).
    DOI10.3842/SIGMA.2020.087
Więcej...
Uwagi do prezentowanych tutaj danych bibliograficznych proszę kierować do: libmaster@math.uwb.edu.pl